» Hlavní stránka / Akce / Velikonoce 2011

Velikonoce 2011: Ze Zubří na Hostýn

1.denSobota 23.4.201120 kmVidče Na Spině, Vlká Lhota, Malá Lhota, Brňov, Jarcová, Láz
2.denNeděle 24.4.201120 kmLáz, Rajnochovice, Tesák, Vičanov, Tesák
3.denPondělí 25.4.201115 kmTesák, Skalný, Hostýn, Bystřice pod Hostýnem

Zase se jednou Mulisák nechal ukecat a souhlasil s akcí daleko od Třebíče. Takže jsme velikonoční vandr realizovali v Beskydem. Přesněji to byl pochod přes Vsetínské a Hostýnské vrchy. Sraz byl v pátek odpoledne v Zubří. Večer jsme poseděli v hospodě. V sobotu ráno jsme byli autem dovezeni na "protější kopec" a vyrazili v sestavě Mulisák, Martin, Ivanka a Mek. Sluníčko pálilo, takže jsme se v Malé Lhotě zastavili na pivo. Potom ještě v Brňově. Na rozhledně na Valmezem jsme se rozloučili s Mekem, který měl rodinné povinnosti v dalších dnech. My jsme pokračovali směrem na Láz. Přespali jsme uprostřed lesa kousek od Lázu.

V neděli ráno jsme pokračovali dál bez zastávek. Velká polední pauza potom byla v Rajnochovicích. Po dosažení chaty Slovan na Tesáku jsme odložili batohy a vyrazili "nalehko" na obhlídku Vičanova (chatové oblasti). Cestou zpět jsme zmokli. Byla to krátká, ale vydatná přeháňka i s kroupami. To byl jeden z hlavních důvodů, že jsme přijali pozvání na přespání v tělocvičně na chatě Slovan. Plus posezení u baru dlouho do noci.

Ve velikonoční pondělí jsme se rozloučili s chatou Slovan vydatnou snídaní (vajíčka) a šlapali dál na Hostýn. Bohužel, už to bylo jako šlapat po Svoboďáku. Davy lidí vyrazili místo tradiční oslavy velikonoc do přírody. Takže jsme se na Hostýně moc dlouho nezdrželi a vyrazili z kopce dolů na vlak. Cestou jsem se zastavili u známých na štamprli slivovice. Pršet začalo, jakmile jsme sedli do vlaku.

Další fotografie jsou i Mulisáka.

Fotogalerie

Malá Lhota.
Malá Lhota.
Odpočinek nad Brňovem.
Odpočinek nad Brňovem.
Pohled na ValMez z rozhledny.
Pohled na ValMez z rozhledny.
Mulisák s navigací.
Mulisák s navigací.
Nad Rajnochovicemi.
Nad Rajnochovicemi.
Sestupujeme do Rajnochovic.
Sestupujeme do Rajnochovic.
Malá procházka před deštěm. do Vičanova.
Malá procházka před deštěm. Do Vičanova.
Pohled na Hostýn v mlze.
Pohled na Hostýn v mlze.
Mulisák odjíždí domů.
Mulisák odjíždí domů.
nahoru
Zobrazit navigaci