» Hlavní stránka / Akce / Velikonoce 2006

Velikonoce 2006: Chvojnice - Jihlava - Oslava

1.denSobota 15.4.200614kmKralice n.Oslavou, Senoradský mlýn, Senorady, tábor pod Templštejnem
2.denNeděle 16.4.200623kmTemplštejn, Mohelská hadcová step / přehrada, rozhledna Babylon, Vlčí kopec, Gloriet
3.denPondělí 17.4.20068kmKódlovka, Náměšť n. Oslavou

Po dlouhých diskuzích přes mobily a po internetu jsme se shodli na trase. Jediné štěstí, že Skype existuje.

Sobota 15.4.2006
Sešli jsme se v Kralicích n.O. o půl desáté v následující sestavě - Martin, Ivanka, Riki a Mulisák. Deci a Koudy přijeli dalším spojem za 2 hodiny a museli nás dohnat po cestě.
Zde je nutné přidat malou poznámku. Riki vzal tento výlet jako jednodenní a dorazil s malým batůžkem a igelitkou jídla. Prý, že večer pojede domů. Vydržel s námi všechny 3 dny. Spal u Mulisáka ve stanu, jídlo rozdal do cizích batohů. Pak ale nesl Ivance batoh.
Počasí bylo skvělé, sluníčko svítilo. Prošli jsme Chvojnici a pouze jedenkrát jsme brodili. Voda byla ledová. Nejvíce na to doplatil Riki, který pózoval při brodění. To Deci sledoval Ivanku při brodění tak pozorně, že zapomněl vytáhnout nohu z potoka. Další zbytek cesty byl v klidu. V Senoradech nás potěšili gulášem (polední menu). V kempu pod Templštejnem měla osada T.O. Colorado malou akci v hospodě. Hráli a nám se tam dobře sedělo. Pečlivě jsme se tam připravili na poslední úsek cesty, který Deci popsal jako "60m přes 2 skalky". Domorodci kroutili hlavou, že nic takového tam není. Měli pravdu. Bylo to tak 60m výškově přes dva strmé útesy. Nejlépe dopadl Riki, který neměl baterku a šel za ostatními. Naopak Ivanka to nahoře vzdala a šel jsem s ní spát na louku do kempu.

Neděle 16.4.200
Ráno jsme se potkali až pod Templštejnem v 11 hodin. Malá dešťová přeháňka nás trochu zbrzdila (dali jsme si dršťkovou a pivo), takže jsme na další cestu nastoupili až v poledne. Jihlava byla trochu rozvodněná a stezka pod vodou. Proto jsme si místy razili cestu svahem. Před Mohelnem Deci zabočil dolů do kempu na pivo. Měli jste vidět výraz jeho tváře, když zjistil, že mají zavřeno. Malý oběd jsme si dali u Mohelského mlýna. Pak jsme šlapali dále až téměř k přehradě, Hadcovou stepí nahoru a dále na Oslavku. U rozhledny Babylon se ozvala únava. "Džentlas" Riki vzal Ivance batoh a šli jsme dál. Za Vlčím kopcem nás čekal Kódl a vzal Ivančin batoh pod paži. Tak jsme nakonec v osm hodin večer došli na srub. Jako první jsme Kódlovi vypili všechno pivo a pak i víno.

Pondělí 17.4.2006
Vstali jsme v 8 hodin. Ti, kteří nestihli vymrskat Ivanku večer po půlnoci, to zvládli ráno. Všichni dostali po jednom malovaném vajíčku. Jako první vyrazili domů Riki, Ivanka a Martin. V Náměšti n. Oslavou byly všechny hospody zavřené. Takže jsme nasedli do vlaku a rozjeli se domů.

Další fotografie a vyprávění naleznete na "konkurenčním" serveru mulisak.eu.

Fotogalerie

Oběd v přírodě.
Fotil Martin
Ivanka a dva bodyguardi.
Fotil Martin
Ten Riki si nedá a nedá pokoj.
Fotil Martin
Co Vám to připomíná?
Fotil Martin
Mulisák v akci.
Fotil Martin
Riki zapózoval v potoce a málem zmrzl.
Fotil Martin
Ivanka v akci a její fanoušci.
Fotil Martin
Koudy kontroluje situaci vzadu.
Fotil Martin
Za pochodu. Tváří vstříc dálkám.
Fotila Ivanka.
Skupinové foto větší části výpravy.
Fotila Ivanka
5x guláš v Senoradech.
Fotil Koudy
"Dobře taťko, ujednáno".
Fotil Martin
Večerní svařák pro zahřátí.
Fotil Koudy
Zkratka na pivo, že Deci!
Fotil Martin
Oběd venku (místo v hospodě). Mohelský mlýn.
Fotil Martin
Podél Jihlavy k Dalešické přehradě.
Fotil Martin
Výstup na Mohelskou hadcovou step.
Fotil Martin
Kódlovka. Naše útočiště na nedělní noc.
Fotil Martin
Velikonoce cestou na nádraží.
Fotil Martin
nahoru
Zobrazit navigaci