» Hlavní stránka / Akce / Narozeniny 2004

Společná oslava kulatých narozenin Emana a Dany v roce 2004.

O víkendu 19-20.6.2004 Eman slavil 35 narozeniny, Dana o pár méně (10). Místo konání byly Horky u Želetavy "u Emana a Dany na chalupě".

V pátek večer se tam sešlo pouze silné jádro osady. Je to smutné, ale byli jsme tam pouze Eman, Deci, Frenky a Martin. Do osady nepočítám doprovod jako např. Ivanka s Leničkou. Ale zpět k oslavě. Po príjezdu jsme stavěli stany a už nás popoháněli, že maso se peče a pivo nám stojí na stole. Byla to pravda. Říkal jsem si, že tolik masa jsem už dlouho nesnědl (protože jsem netušil, co nás čeká). Pozdě večer jsme předali dary, abychom si měli čím připít. Pak už se vedly jen typické silácké řeči, které si ráno nikdo nepamatoval (kromě Ivanky).

V sobotu ráno nás Eman zapřáhl do práce a my jsme mu posekli a uklidili zahradu. Pak byl oběd. Taková 1.5 metru široká nerezová pánev, plná vepřového masa (asi tak z půlky prasete). K tomu pivo, chleba, feferonky atd. Po hodině jsme leželi nemohoucně na židlích. Tehdy přinesli druhý chod. První ořezávání ze selete, které se opékalo na dvoře. Před každého postavili plný pekáč masa. To už jsme se začali bránit, že nemůžeme. "Dejte si pivo!" : byla jejich odpověď. Z původně 50 lidí se totiž dostavilo asi 10. Vytáhli jsme mobily a prozváněli kamarády osadníky, kde že jsou tak dlouho. Během dvou hodin přijelo asi 30 kamarádů od Dany a byli jsme zachráněni. Z osadníků přijel první Mulisák, ale ani on nedostál své pověsti a večer už maso odmítal. Pozdě odpoledne se zastavili další osadníci Fany a Gejza s rodinami, Azbest s přítelkyní.

Zábava byla skvělá, nezastavil nás ani déšť. Frenky zase po dlouhé době zahrál na kytaru a Deci se zase trochu opil. Ještě si vzpomínám na obrovský kus selátka, kterým jsme ucpali komín krbu a po kouskách uřezávali až do půlnoci.
V neděli ráno už nepršelo. Lehce jsme pojedli, pomohli uklídit a odjeli domů. Tato oslava mi zůstane v paměti jako akce, na kterou pořadatelé zapomněli zajistit účast.

Fotogalerie

V pátek večer .. či v sobotu ráno?
Foceno Deciho foťákem
Kde máme zapálit oheň.
Fotil Deci/div>
nahoru
Zobrazit navigaci