» Hlavní stránka / Akce / Vandr 2004

Malý vandr v roce 2004.

To takhle jednou večer zavolal Frenky, jestli bychom nejeli na pěší vandr. S nedůvěrou v hlase jsme se ptali, zda skutečně myslí to, co říká. ANO .. , Pája projevila přání a Frenky jako správný "džentlas" na to přikývnul. Vlastně to bylo další pokračování hry "Putování za turistickými známkami tam, kde jsme ještě nebyli".

1.denČtvrtek 27.5.Kravaře, Hradec nad Moravicí, Úvalno
2.denPátek 28.5.Cvilín, Krnov, Amalín, Třemešná, Zlaté Hory
3.denSobota 29.5.Zlaté Hory, Dolní údolí, Rejvíz, Jeseník, Branná
4.denNeděle 30.5.Branná

Cestovní deník

27.5.2004 čtvrtek
Sraz byl v Hranicích n M. ve vlaku. Sešlo se nás 5. Frenky, Pája, Deci, Ivanka a Martin. Cílová stanice Štítina, odkud následoval pěší přesun do Kravař. Zde se mi asi více líbil kostel a hřbitov než zámek. Pokračujeme vlakem do Hradce nad Moravicí. Batohy jsme nechali v Opavě v úschově a jedeme nalehko. Po návštěvě zámku a hospody pokračujeme přes Opavu do Úvalna. To je tam, co mají rozhlednu, hospodu, mauzoleum a koupaliště na kopci nad vesnicí. A slavného rodáka Hanse Kudlicha. Spíme na louce mezi rozhlednou a hospodou.
Heslo dne: "Pojď, dáme si páku!"

28.5.2004 pátek
Po domluvě z předchozího dne přichází místostarostka a otevírá nám rozhlednu a mauzoleum. Po prohlídce poděkujeme a pokračujeme dále na zříceninu hradu Cvilín. Rozhledna Cvilín a kostel nad Krnovem byly zavřené. Sestupujeme do Krnova, navštěvujeme Hypernovu a odjíždíme vlakem do Třemešné. Zde jsme se svezli poslední úzkokolejkou ČD do Amalína a zpět. Po malém občerstvení pokračujeme do Zlatých Hor. Rychlý výstup až ke kapli sv. Rochuse, kde nocujeme.
Heslo dne: "To neplatí, když jsi tam nebyl!"[Pája na Frenkyho]

29.5.2004 sobota
Aniž jsme dosáhli vrcholu tj. rozhledny Biskupské kupy, sestupujeme zpět do Zlatých hor. Návštěva městského Hornického muzea. Seznámení s Henrym, povoláním zlatokopem. Návštěva Dolního údolí a autobusem pokračujeme na Rejvíz. Tam čekám u batohů, zatímco ostatní obdivují rašeliniště. Trochu foukalo. Autobusem jsme se přesunuli do Jeseníku a došli na vlakové nádraží. Frenky nenašel přímý spoj a tak nám výpravčí poradila spoj s přestupem. V Branné byla hospoda zavřená, neboť probíhalo kácení máje a dětstký den. Pivo se točilo na náměstí stejně jako všichni přítomní. Diskotéka už jela na plné obrátky. Frenkymu se zde zůstat nechtělo, ale poté co jsme mu dali kameru do nabíječky, tak ty 4 hodiny bez problémů vydržel. Spali jsme v lese kousek za Brannou (na Ptačí planině).
Heslo dne: "Už jen 10 metrů!"

30.5.2004 neděle
Ráno byl z planiny pěkný výhled na větrné elektrárny. Jediný, kdo to neocenil, byl Deci. Večer si nepostavil stan a ráno tvrdil, že je zmrzlý na kost. Vrátili jsme se do již otevřené hospody, obhlédli náměstí, kostel, zámek a šli na vlak. Ten nás rozvezl do domovů.

Fotogalerie

Tato sekce (fotogalérie) nejspíše zůstane prázdná. Všichni účastníci věřili Frenkymu a on si donesl analogovou videokameru. Takže fotky nejsou a pásek posíláme poštou na dobírku.
nahoru
Zobrazit navigaci