» Hlavní stránka / Akce / červencový vandr 2007

Červencový vandr podél říčky Olešná-Bobrůvka-Loučka-Svratka

Začali jsme vandr v Olešné na Moravě u říčky Olešná. Pokračovali stále po proudu stejné říčky a s každým dnem se měnil její název ... Olešná-Bobrůvka-Loučka-Svratka.

Tento termín domlouval Mulisák nejdříve s Rikim, pak s Decim a nakonec jsme jeli v obvyklé sestavě tj. Mulisák, Martin a Ivanka. Domluva byla opět pomocí internetu zvláště programu Skype a aplikace mapy.cz.

1.denČtvrtek 5.7.12kmOlešná na Moravě, Šiklův mlýn
2.denPátek 6.7.15kmŠiklův mlýn, Strážek, Beaver city, Trenckova rokle
3.denSobota 7.7.19kmTrenckova rokle, Skryje, Dolní Loučka
4.denNeděle 8.7.13kmTišnov, Veverská Bitýška

Ve čtvrtek vyjíždíme z Valmezu v 5:35. Sraz v Brně je v 7:50. U vlaku nás čekal Mulisák v maskáčovém goretexu a Frenky v oranžové služební vestě. Frenky nám zkontroloval vlak, zamával a my jsme odjeli do Olešné na Moravě. Příjezd v 10:00. Počasí nám nepřeje. Je zataženo, fouká a občas prší. Šlapeme 12km po modré za Džankem na Šiklův mlýn. Po cestě byla velká spousta malin. Dále nás zbrzdily čtyři velké deštivé přeháňky. V cíli jsme zjistili, že na šiklák není přístup z turistické značky přes potok. Lezeme po kamenech a neplatíme. Hned nám to vrátili na jídle. To platíme, ale nedojídáme. Hnus. S Džankem sedíme a kecáme do půlnoci v hospodě. Ivanka odmítla spát na Hlavní třídě, tak spíme v teepee.
Citáty: "Já Vám říkal: Nesbírejte ty houby!" "Kde je ta lávka? Oni nemají zájem o turisty?"

V pátek ráno je pod mrakem, ale neprší. Ze šikláku odcházíme v 10 hodin. První zastávka je až hospoda ve Strážku. Potom Beaver city - nekomerční westernové městečko. Tak si povídáme s místní šerifkou a nakupujeme korále pro holky. A šlapeme dál. V Trenckově rokli nás "přepadla" skupina trempů s rumem a gulášem. Byli to T.O. Dánsko z Brd. Do rokle přijeli dvěma Jeep Cherokee na 5. ročník vzpomínkového ohně. Zůstali jsme s nimi, protože měli bečku a kytaru. A byla tam skvělá nálada. Díky. Spát jsme šli nad rokli až ve 2 ráno. Ivanka dlouho bojovala se srázem nad roklí. Důležitá poznámka: celý den nezapršelo.
Citát: "Dáme si kukuřici."

Sobotní ráno vstáváme v 9, rozděláváme oheň (první a poslední za celý vandr) a chystáme snídani. Pak cestou pro vodu jsme navštívili Orlí hnízdo a vyrážíme dál. To už sluníčko pálí a nebe je modré. První pivo si dáváme ve vesnici Skryje. Plus párek v rohlíku. Pak se zastavujeme až v Dolní Loučce, kde v místní restauraci U suchánků večeříme. Jdeme dál a hledáme místo na spaní. Skončili jsme až před Tišnovem na turistickém odpočívadle u cesty. Pili jsme slivovice a becherovky a čekali na soumrak. Pak jsme postavili stany a šli spát.

V neděli ráno se Mulisák rozhodl, že půjde dál. Po dlouhé diskuzi s Ivankou jsme se rozhodli, že se připojíme k Mulisákovi a dojdeme do Veverské Bitýšky. Červená značka vedla podél Svratky kolem spousty chat. Čím více jsme se blížili k Brnu, tím častěji se chaty měnily z trampských srubů v moderní oplocené víkendové hrady. Ve Veverské Bítýšce jsme si dali oběd a odjeli autobusem do Brna na vlak. Mulisák dle svého plánu pokračoval dalších 20km na Zastávku. Snad došel.

Poslední zprávy říkají, že Mulisák dorazil domů až v 10 hodin večer. Ty my jsme byli doma už o půl osmé.
Vzhledem k tomu, že Mulisák buduje svůj vlastní web mulisak.eu , odmítá se dělit o fotografie ze společných akcí. Takže, kdo má zájem vidět Mulisákovy fotky, musí nakouknout na http://mulisak.eu/fotogalerie/Bobruvka_Loucka_2007/Bobruvka_Loucka.html

Fotogalerie

V Brně na nádraží. Jeden z nás neodjel. Hádejte kdo.
Fotila Ivanka
Jeden z Mulisákových oblíbených koníčků.
Fotil Martin
Na šikláku v divadle.
Fotil Martin
Hlavní budova na šikláku a naše maličkosti.
Fotila Ivanka
Ivanka jako squaw po ránu.
Fotil Martin
Sběr jahod v Beaven city.
Fotil Martin
Hotel v Beaver city a dva zbloudilý pocestní.
Fotil Martin
Důkaz, že jsme tam byli. Plus malá reklama.
Fotil Martin
Mulisák před domem svých snů
Fotil Martin
T.O. Dánsko v Trenckově rokli. Auta nejsou v záběru.
Fotil Martin
Kolem ohně po půlnoci. Omluvte horší kvalitu fotky. To už došlo pivo.
Fotil Martin
Mulisákův širák po těžké noci.
Fotil Martin
Jdeme dál. A sluníčko pálí.
Fotil Martin
Turistické odpočívadlo před Tišnovem.
Fotil Martin
Poslední pivo před V.Bitýškou. Smutný Mulisák.
Fotil Martin
nahoru
Zobrazit navigaci