» Hlavní stránka / Akce / Králíky 2005

Kralická pevnostní oblast 2005

Jednou večer Frenky zavolal "Pojedeme se podívat na tvrz Boudu. Bude otevřená." Po sdělení dalších informací, jako: kde a kdy a kolik turistických známek je v okolí, jsme souhlasili.
V pátek večer jsme se sešli na Suchém vrchu vedle (zprivatizované) zničené turistické chaty. Frenky s Pájou a Mulisák tam vylezli od Těchonína, Martin s Ivankou stopem z Červené Vody (děkujeme té polské paní, co zabloudila a svezla nás). Počasí bylo letní, teploty přes den kolem 30 stupňů a na nebi ani mráček. Spali jsme vedle rozhledny a již zmíněné turistické chaty.
V sobotu ráno jsme došli k tvrzi Bouda a zajistili si první prohlídku. Oblekli jsme si vše, co jsme měli a přesto to nestačilo. V podzemí bylo pouze 6 stupňů a po 2 hodinách jsme vylezli zmrzlí. Po malém obědě jsme se přesunuli do Těchonína na vlak. Ten měl pouze 40 minut zpoždění, které jsme strávili "opalováním". Cestou z Prostřední Lipky do Králíků jsme navštívili pěchotní srub K-S14 "U cihelny" a Vojenské muzeum. Po obhlídce náměstí jsme poseděli v malé zahradní hospůdce, popili a pojedli (makrely za 25,-). Večer jsme vyšlápli Mariánský kopec a vedle kláštera přespali. Opět pod širákem.
V neděli po snídani a prohlídce kostela jsme vyrazili na pěchotní srub K12 "Utržený". Nikdo tam tak brzo ráno nebyl a my jsme pokračovali do Červeného potoka na nádraží. Zde jsme uschovali batohy a nalehko navštívili ještě pěchotní sruby K-S6 a K-S5. Ten K5 "U potoka" je asi nejlépe "zrestaurovaný" (viz foto). Nakonec jsme při čekání na vlak pojedli další malý oběd (zbytky) a jeli domů.

Fotogalerie

Zahrádka bez obsluhy - Suchý vrch.
Fotil Martin
Novomanželská fotka cestou na Boudu.
Fotil Martin
S průvodcem před pěchotním srubem.
Fotil Martin
V podzemí.
Fotil Martin
Masakr makrel v Králíkách.
Fotil Martin
Bunkrolog musí být hubený, K-S12.
Fotil Martin
Jediná původní kopule a my na ní. K-S12.
Fotil Martin
To není pštros, ale nahlížení skulinou. K-S12.
Fotil Martin
Pěchotní srub K-S6 "U kapličky".
Fotil Martin
Mulisák v akci. Je vidět, že na vojně byl. Interiér K-S5.
Fotil Martin
Pavla nemá praporčíka zadarmo. Interiér K-S5.
Fotil Martin
Frenky se vecpal před objektiv, v pozadí měl být bunkr K-S5.
Fotil Martin
.. a tady to jste vy.
Fotil Mulisák
Setkání spojenců nad Králíky.
Fotil Mulisák
V noci to tak nevypadalo. Cesta ke kláštěru za světla.
Fotil Mulisák
Jdeme dál.
Fotil Mulisák
nahoru
Zobrazit navigaci