» Hlavní stránka / Akce / Koňov 2008

Návštěva stáje Arka ve Lhotě u Konice.

První květnový víkend se uskutečnil Koňovký kovboj. Malá soutěž zručnosti a dovednosti pro kovboje bez koně. Organizátor je kamarád Prcek a místo konání se jmenuje Lhota u Konice.

Pozval jsem osadu a pozvání přijal Mek a Frankie. Frankie přijel stejně jako já s celou rodinou. Ve Lhotě jsme v pátek po obědě byli jako první. Nejdříve jsme připravili tábořiště ve třech krocích: - posekli jsme trávu kolem ohniště, - ohradili část pastviny pro stanový tábor, - přesunuli parkurové překážky mimo tábořiště. Pak nastal čas pro zapálení ohně, opékání párků a vymyšlení her pro děti. K večeru ještě přijel Mek s Hankou.
Sobotní ráno bylo tiché a klidné. Dětem se nechtělo ze spacáku a nakonec jsme je museli z nich vyhnat. Po snídani jsme otestovali Johnovu čtyřkolku. Pak vyrazili z dětmi a Hankou na malý výlet. V Jednově mají pěkný kostel a větrný mlýn. Bohužel je zde hospoda zavřená. Tak jsme hladoví šlapali zpět a najedli se z vlastních zásob u ohně.
Odpoledne začaly soutěže. Házení nožem, sekerou a oštěpem, chytání do lasa a práskání bičem. Frenky se nezůčastnil. Zato Pája se chytila biče a našla v tom jisté zalíbení. Jistě je to tím, že měla vytrvalost a tak po chvíli již bičem obstojně práskala.
Odpoledne se přehnaly dvě dešťové přeháňky, které nás na chvíli zahnaly k baru, k ohni a do stanů.
K večeru Frenky s rodinou odjeli domů. My ostatní jsme dokončili hry a obsadili místa kolem ohniště. Po vyhodnocení soutěží se Mek chopil kytary a zpívali jsme dlouho do noci.
Nedělní ráno mělo klasický průběh. Někteří pomáhali u koní a jiní dospávali. Všichni pomalu balili a užívali si sluneční neděle.

Fotogalerie

Pozvánka.
Tvořil asi Prcek
Příprava okolí ohniště. Frankie pracuje.
Fotil Martin
Zasloužený odpočinek v hospodě.
Fotil Martin
Testujeme terenní čtyřkolku.
Fotila Ivanka
Davy čumilů sledují jízdy na čtyřkolce.
Fotil Martin
Na rodinné procházce. Plus Hanča.
Fotil Martin
Děti pózují. Někomu to jde a vypadá přirozeně.
Fotila Pája
Ivanka před zavřenou hospodou.
Fotil Frankie
Již od mládí je potřeba budovat vztah ke zvířatům.
Fotil Frankie
Czech western girl and her son.
Fotil Frankie
Večer kolem ohně i s dětmi. Hraje Mek.
Fotil Martin
Nedělní ráno bylo slunečné. Mek a Hanča.
Fotil Martin
Pokus o historické foto.
Fotil Martin
nahoru
Zobrazit navigaci