» Hlavní stránka / Akce / Velikonoce 2009

Velkolepá oslava narozenin aneb Horky 2009

Polovinu osadníků letos postihlo hrozné neštěstí. Dosahli věku s nulou na konci. Jen pro upřesnění, první číslice je čtyřka. Osada se tímto skokem zcela přehoupla do období, kdy se řeší stavební úpravy domů, opravy aut a osobní zdravotní potíže.
Ale popořadě. Eman si ještě tento rok "ponechal" chalupu v Horkách, což je ověřené místo na osadní rodinné setkání. Letošní narozeniny slavilo nakonec sedm osadníků, což byli všichni zůčastnění osadníci kromě mě. Takže jsem rozdal sedm flašek valašské slivovice.
Ta myšlenka, jak originálně oslavit 40-té narozeniny, kluky jistě napadla u piva. A pořádného množství. Hlavním bodem víkendu se totiž stalo placené vystoupení bigbeatové kapely ve stodole. Prostě jsme se nechali bavit. Jako zamlada na zábavách.

Páteční večer proběhl klasickým způsobem. Přijeli jsme sice na posečenou zahradu, ale hned poté začaly klasické práce. Postavit stany, připravit dřevo, rozdělat oheň v krbu, připravit jídlo pro 20 lidí, narazit bečky, zapojit kompresor a chladič, zabavit děti. Touto činností jsme se přehoupli přes půlnoc a pak pomalu začali odcházet spát.

Sobotní ráno začala nefalšovaná stěhovací-úklidová fuška ve stodole. Když jsme kolem oběda skončili, všichni přítomní se shodli, že stodola nikdy nebyla tak velká, čistá a upravená. Teď už se tam vešla čtyřčlenná bigbeatová kapela se svoji eletronikou, dlouhý stůl i taneční parket.
Bigbeatový festival začal kolem 3 hodiny odpoledne. Třetina osadníků (ti nejotrlejší) seděla ve stodole, třetina u krbu a poslední třetina na zahradě. Každý si našel přijatelnou vzdálenost na poslech hudby a bavil se po svém. No, jak na bigbeatovém festivalu.
S kapelou jsme se rozloučili až kolem půlnoci. Potom jsme ještě chvíli poseděli u krbu a šli spát.

Nedělní ráno jsme balili a uklízeli, dojídali zbytky jídel, platili daně. Potom každý dle svých nedělních povinností odjížděl domů.

Musím zmínit ještě dvě mimořádné akce.
Přijali jsme nového člena do osady. Oficiálně bude uvítán mezi námi až na výročním ohni. Pokud chcete vědět, o koho se jedná, přijeďte na výročák.
Druhá akce se až bolestivě týkala Lenky. Při fotbale s klukama uklouzla na mokré trávě a zlomila si ruku. Takže jsme ji v sobotu večer vezli do Jihlavy do nemocnice, kde si nechali přes noc na operaci. Ivanka zůstala v nemocnici s ní. Nakládal jsem je do auta až v neděli cestou domů.

Fotogalerie

Horky_2009
Páteční večer byla děvčatům trochu zima.
Fotil Martin
Horky_2009
Bigbeatová kapela vystupuje v Emanově stodole.
Fotila Jitka
Horky_2009
Tanec a pití dohromady.
Fotila Kristýnka
Horky_2009
Taneční večer pro čtyřicátníky.
Fotila Kristýnka
Horky_2009
Kolem krbu bylo také plno.
Fotila Jitka
Horky_2009
Deci kontroluje, zda to Ivanka s novorozeňaty ještě umí.
Fotila Jitka
Horky_2009
Mulisák. Pouze na zkoušku.
Fotila Jitka
Horky_2009
Lenka v sobotu večer před operací.
Fotil Martin
Horky_2009
Pacient v neděli před odjezdem domů.
Fotil Martin
nahoru
Zobrazit navigaci