» Hlavní stránka / Akce / Chřiby 2005

Chřiby 2005

1.denSobota 26.3.7kmKyjov, Čeložnice, Kameňák
2.denNeděle 27.3.15kmKameňák, Zavadilka, Bradlo, Cimburk, bistro Tramp E50
3.denPondělí 28.3.12kmBuchlov, Chabaně, Velehrad

Organizátorem tohoto putování byl Riki. Spíše ten, kdo první přišel s touto myšlenkou. Zavolal nám, jestli pojedeme o velikonocích na Chřiby. Tak jsme jeli, bez ohledu na počasí. Sraz byl v sobotu odpoledne (spíše k večeru) ve vesnici Čeložnice asi 5km od Kyjova. Zde jsme se sešli Riki, Mulisák, Deci, Koudy, já a Ivanka. Z Čeložnic jsme pokračovali na Kameňák do stejnojmenné turistické hospůdky. Tam k našemu stolu přisedli tři muzikanti s kytarami a hráli. Už se setmělo, když jsme odcházeli spát do lomu. Lom i flek pro stany jsme našli, mobilem vysvětlili cestu Decimu a Rikimu a šli spát. Ti žíznivější dva odcházeli z hospody postupně a to se jim nevyplatilo. Buď dlouho bloudili nebo došli až ráno.
V neděli jsme se prospali, udělali snídani a vyrazili dál. Vzhledem k časovému posunu jsme měli o hodinu kratší den. Počasí nám moc nepřálo. Sice nepršelo, ale Moravanské louky byly ještě pod sněhem. Vlastně celý den jsme šlapali buď ve sněhu nebo blátě. Zřícenina hradu Cimburk byla otevřená. Vstup jsme si zaplatili, na pracovní brigádu nebyl čas. Večeři jsme si dali v bistru Tramp pod hradem Buchlov.
V pondělí jsme se probudili do zimy. Foukal silný studený vítr. Po snídani, která byla jen díky Rikiho liháči, jsme se rozdělili. Já s Ivankou jsme šli na Buchlov, kde jsme ještě nebyli. Kluci na nás trpělivě čekali v bistru. Měli jsme dvě PMR vysílačky a navzájem se informovali. Sešli jsme se na minutu přesně před hospodou pod Břestenskou skalkou. Po obědě jsme pokračovali do vesnice Chabaně. Místní sekvoj (sekvojovec obrovský) je opravdu nádherný strom. Poslední zastávka našeho putování byl Velehrad. Zde jsme počkali na autobus do Uherského hradiště a rozjeli se na všechny strany domů.
Citáty:
"Já mám jiné koníčky!" - Mulisák při diskuzi o manželství a dětech.
"Tato noc nebude krátká." - Koudy.

Fotogalerie

Čekání na autobus.
Fotil Martin
Ranní ležení.
Fotil Martin
Snídaně.
Fotil Martin
Kazatelna - schody do nebe.
Fotil Martin
Soutěž o nejšpinavější boty.
Fotil Martin
Rojnice o pěti statečných.
Fotil Martin
Noční bar.
Fotil Martin
Snídaně pomocí Rikiho liháče.
Fotil Martin
"Kdo chtěl ten smažák? V hospodě na zahrádce.
Fotil Martin
Plánování dalšího postupu.
Fotil Martin
"Na Velehrad" zvolala a první vyrazila.
Fotil Martin
"Ta se mi líbí a ten mi dá po držce".
Fotil Martin
nahoru
Zobrazit navigaci