» Hlavní stránka / Akce / Český ráj 2017

Český ráj, 2017

Původní plány na květnový vandr nám změnilo deštivé počasí. Vyjeli jsme o týden později, v menším počtu (Mek a Eman se nepřidali) a s trochu jiným programem. Zůčastnili se Martin, Mulisák a Ivanka. Doprava do Českého ráje proběhla autem, což nám ušetřilo dost času.

1.denPátek 5.5.2017doprava autem do Mladějova
2.denSobota 6.5.201715kmMladějov, Trosky, Vyskeř
3.denNeděle 7.5.201720kmVyskeř, Kost, Vesec u Sobotky, Libošovice, Křenovy
4.denPondělí 8.5.20178kmMladějov, Pařezská Lhota, Prachovské skály

V pátek jsme vyzvedli Mulisáka a vyrazili na sever. Cestou jsme se zastavili v Nové Vsi (v Čechách) na vynikající večeři. Auto jsme zaparkovali v Mladějově, v místní hospodě si dali jedno pivo a našli flek na spaní.

Sobotní ráno jsme vyrazili na hrad Trosky. Při malé přestávce jsme se seznámili s Míšou (viz. foto dole). Prohlídka hradu byla pod heslem "lezu na pannu, nebo lezu na babu". Nakonec se ukázalo, že vrchol hradu Panna je nedostupný. Pokračovali jsme kolem rybníku Vidlák a Věžického rybníku do vesnice Vyskeř. Tam jsme tábořili při vandru před 19 lety. Ve stejné hospodě jsme pojedli, popili a zavzpomínali. Spali jsme pod Vyskeří. V noci pršelo, ale nám to ve stanech nevadilo.

Nedělní ráno jsme pokračovali na Kost kolem Bílého rybníka. Před návštěvou vnitřních prostor hradu jsme pojedli vynikající bůček ze zámeckého stánku. Dále jsme šli údolím Plakánek až do vesnice Vesec. Cesta byla podmáčená a zničená cyklisty. Síly jsme nabrali v Libošovicích a pokračovali k rybníku Nebákov. Cestou jsme pokecali s chataři, kteří nás nasměrovali do hospody Křenovský šenk. Pojedli jsme skvělé speciality a na Mulisákovo přáni dlouho poseděli. Přespali jsme v lese kousek nad Dolním mlýnem.

V pondělí jsme po malé snídani v trávě došli k autu a odjeli směrem na Prachovské skály. Auto jsme zaparkovali v Pařezské Lhotě a pokračovali dál pěšky nalehko (=bez batohů). Po zaplacení vstupného jsme si užili procházky. Ivanka se nám ztratila, ale našli jsme ji. Po malém obědě zbývala cesta domů. Mulisáka jsme vyklopili před jeho domem. Docela si to pochvaloval.

Další fotografie jsou u Mulisáka.

Fotogalerie

Keramický totem.
Keramický totem.
Náhodná kolemjdoucí.
Náhodná kolemjdoucí.
Trosky a 2 žízniví trampi.
Trosky a 2 žízniví trampi.
Flek Ell Torro a jejich vzpomínkové ohniště.
Flek Ell Torro a jejich vzpomínkové ohniště.
Večeře v hospodě ve Vyskeři.
Večeře v hospodě ve Vyskeři.
Večeře v hospodě ve Vyskeři.
Večeře v hospodě ve Vyskeři.
Hrdě ukazujeme osadní trička.
Hrdě ukazujeme osadní trička.
Večeře v Křenovském šenku.
Večeře v Křenovském šenku.
Prachovské skály.
Prachovské skály.
nahoru
Zobrazit navigaci