» Hlavní stránka / Akce / 60 míle 2008

30 výroční oheň T.O. 60 míle

Tento rok měly 30 výroční oheň dvě osady. Poslední srpnový víkend se pod Ketkovákem rozhořel oheň T.O. 60 míle a o týden dříve měla oheň Jasinka. Výroční oheň měla 60. míle společně s T.O. Roveři ze Zbýšova.
Neplánovaně jsme se tam sešli 3 osadníci: Frankie, Gejza a já. Frankie dokonce s Pájou a malým Ondrou zůstali přes noc a spali s ním ve stanu.
Výroční oheň 60-ky patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější akce v okolí. Umístění fleku na kraji velké chatařské oblasti tuto situaci ještě dotváří. Připadali jsme si jako před Teskem. Neměli jsme kde zaparkovat. (To byl pokus o vtip.) Oheň zapálili již před osmou hodinou za velké účasti chatařů i trampkých osad. Muzikantů bylo hodně. Začínali Roveři s písněmi svého mládí (např. Rikatádo) a potom pozvolna předávali štafetu mladším. Piva měli dost a oheň se později rozhořel, takže k dobré zábavě nic nescházelo. Sobotní den byl slunečný, ale v noci teplota spadla až tak k 3-5 stupňům. Nám pod širákem byla trochu zima.
Nedělní ráno bylo jako obvykle ospalé, i když sluníčko příjemně hřálo už od rána. Rozloučili jsme se a vyrazili, většinou auty, k domovům.

Fotogalerie

O dostupná parkovací místa se podělili chataři a trampové.
Fotil Martin
U Kantýny parkovali pouze trampové. Dlouhá fronta na pivo byla celý víkend.
Fotil Martin
Kolem výročního ohně zleva.
Fotil Martin
Kolem výročního ohně zprava.
Fotil Martin
Naše výprava. Ale zapomněli na nás při proslovu.
Fotil Martin
Frankie a jeho syn Ondřej.
Fotil Martin
nahoru
Zobrazit navigaci