» Hlavní stránka / Akce / výroční oheň 2020

34 výroční oheň T.O. Kaltibera

Tak nás letos Jasinka doběhla. Bylo zvykem, že prší na jejich výroční oheň a my si užíváme babího léta. Letos se to otočilo. V termínu našeho výročního ohně se léto rychle změnilo na podzim.
Čtvrteční odpoledne bylo sluneční, ale se západem slunce již trochu studené. Ten večer jsme s Mulisákem a Drátem cucali x-té pivo v Seno biku a bavili jsme se, jak asi se počasí vydaří tento víkend. Páteční ráno nás přivítalo deštěm, že se ani nechtělo vylézt ze spacáku. Deštivé dopoledne jsme strávili pod plachtou a až odpoledne začali připravovat dřevo na oheň. To již za pomoci Zdenála a Johna. Ten den byl krátký, protože již po osmé hodině začalo opět pršet. Kytara zůstala v obalu a více se povídalo.
Sobotní ráno opět pršelo až do oběda. To již byl poslední déšť pro tento víkend. Stihli jsme vše nachystat a čekali návštěvníky kamarády. Přišli. Sedm statečných. Proběhli soutěže (sekery, vzduchovka, míčky). Se soumrakem 2 děvčata zapálili oheň.
Jak řekl šerif, večer jsme dodrželi hygienická opatření. Každý měl vlastní lavičku a bar byl otevřen pouze do 10 hodin. Pak se otevřelo výdejní okénko. Dobře vymyšlené. Bylo nás do 30. Třetina seděla, třetina stála a třetina se někde toulala.
V neděli jsme se odpoledne rozjeli a rozešli směrem domů.
Z osadníků se nedostavili Fany a Deci.

Fotogalerie

Zvadlo.
Páteční přístřešek.
Fotil Martin
Emanovci.
Fotil Martin
Zapálení ohně v režii Fryšek.
Fotil Martin
Nakonec kouří i hoří.
Fotil Martin
Před barem.
Fotil Martin
Dva muzikanti.
Fotil Martin
Ohnivák v akci.
Fotil Martin
Drát přišel.
Fotil Martin
Nezničitelný John.
Fotil Martin
Ti, co přišli.
Fotil Martin
Později kolem ohně.
Fotil Martin
Ranní Oslavka při teplotě kolem nuly.
Fotil Martin
Mlha na hřebeni.
Fotil Martin
Nejmladší účastník.
Fotil Martin
Velký oheň ještě hoří.
Fotil Mulisák
nahoru
Zobrazit navigaci