» Hlavní stránka / Akce / Výroční oheň 2002

16. výroční oheň

Jako obvykle jsme měli sraz v čtvrtek večer v hospodě v Senoradech. Dostatečně občerstveni jsme nakonec sešli dolů k řece. Stav tábořiště byl zdrcující. Něco jako stan pro auto = garáž, chatička ve stromě, kolem ohně sedačky z auta, reflektor z auta upevněný na stromě. Utekli jsme spát kousek vedle a ráno jsme se pustili do práce. Vyčistit flek po hospodaření jakýchsi autotrempů trvalo půl dne. Pak už jen zbývalo nachystat dřevo, postavit bar a hranici.
Sobota byl odpočinkový den. Přicházeli a hlavně přijížděli kamarádi. Se soumrakem jsme zapálili oheň. Šerif nebyl tělesně přítomen, takže jsem ho zastupoval jako tiskový mluvčí. Kolem ohně se nás sešlo přes 30. Večerní hry měly neobvyklý průběh. Při veselém vyprávění se několikrát vystřídali Brácha, Zuzana a Frenky, kteří vzpomínali ".. co kdy ten druhý provedl.." Takže vyprávění nebralo konce a všichni kolem se smáli, až padali z laviček.
Další novinkou byla aktivita Deciho dětí. Martinka s Petrem se chopili iniciativy a postavili se za bar. Dokonce nám pivo nosili. Na oheň přikládali Deci a Mulisák.
Piva bylo dost, poslední bečku jsme dopíjeli v neděli až do oběda. Účast osadníků byla až na šerifa stoprocentní. Nejmladší účastník byla Hanička, které do porodu zbývaly 3 měsíce. Počasí nám přálo - nepršelo.

Fotogalerie

Jen tak na kus řeči kolem ohínku.
Fotil Jumba
Pohoda v sobotní noci.
Fotil Jumba
Tlačenice kolem baru.
Fotil Jumba
Frenky vypravuje kecá.
Fotil Jumba
Brácha vypravuje veselou historku.
Fotil Jumba
Prvotřídní obsluha za barem.
Fotil Jumba
Úklid fleku v pátek.
Fotil Jumba
Zvadlo.
Kreslil Eman
nahoru
Zobrazit navigaci